Koule
Krychle
Kvádr
Kužel rotační
Válec
Jehlan pravidelný
Jehlan 4-boký
Hranol kolmý
Hranol 3-boký
Kulová úseč
Kulová vrstva
Kulová výseč

Dozvědět se více o ON-LINE výpočtech a poptat vlastní ON-LINE výpočty

Program pro výpočet vlastností těles ke stažení ZDARMA

On-line výpočet výše na této stránce obsahuje základní výpočty vlastností těles a slouží hlavně k rychle prováděným výpočtům. Pro sofistikovanější práci při výpočtu povrchu a objemu těles doporučujeme stáhnout program VIKLAN® Jednotky. Program VIKLAN® Jednotky je určen k volnému stahování všemi potenciálními zájemci. Z našeho pohledu se jedná o demonstrační program, kterým se snažíme představit svoji práci, a na druhé straně jsme se rozhodli vytvořit software, který bude svým uživatelům skutečně k užitku. Z těchto důvodů zveřejňujeme kromě použitých vnitřních výpočtových algoritmů taktéž kontrolní protokoly (viz. odkazy níže).

Instalací desktopové verse programu získáte rozšířenou funkčnost, která není na našem webu dostupná. Jedná se například o následující funkce:

  • Přepočet jednotek délky do složeného tvaru stopa – palec – díl palce
  • Rozšířené výpočty obrazců včetně čtyřúhelníku s volbou jednotek pro jednotlivé parametry
  • Rozšířené výpočty těles s volbou jednotek pro jednotlivé parametry
  • Práce s pamětí
  • Fyzikální výpočty
  • SI jednotky

Transparentnost vnitřních výpočtů

Aby měl uživatel výpočtového programu vždy jistotu jeho správnosti, jsou použité výpočty řádně podloženy textovou dokumentací, ve které nalezne například popis strategie výpočtů nebo odůvodnění výběru vzorců a podrobný příklad jejich uplatnění v programu.

Rozsáhlá kontrola výpočtů za reálných podmínek

Vytvořené programy jsou podrobně testovány dosazováním a výpočtem z referenčních hodnot, které jsou v praxi reálné. Pro tyto referenční hodnoty je paralelně a samostatně vytvářen kontrolní výpočet. Oba druhy výsledků jsou pak porovnávány a je vyhodnocována míra neshody. Tímto způsobem lze spolehlivě vyhodnotit kvalitu našich programů. Další kontrolní tabulky k ostatním částem programu naleznete na stránce Download.

Detailní informace k částem programu

Dozvědět se více o ON-LINE výpočtech a poptat vlastní ON-LINE výpočty